20 marca 2024 roku odbyła się debata pt. Media przyzwoite - co to znaczy? poświęcona reformie mediów publicznych. Spotkanie zorganizowała Katedra Nauk Społecznych w Akademii Leona Koźmińskiego wspólnie z Komitetem Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach PAN.
Jak zapewniali organizatorzy, ideą debaty był "wielowymiarowy przegląd roli wolnych, niezależnych i przyzwoitych mediów w społeczeństwie demokratycznym, ich wpływu na opinię publiczną oraz ich ewolucję w obliczu zmieniającego się krajobrazu technologicznego, społecznego i politycznego".
W czwartym, ostatnim panelu debaty prowadzonym przez prof. Tomasza Goban-Klasa, wystąpiła dr hab. Urszula Doliwa, prof. UWM. Wraz z innymi badaczami mediów oraz dziennikarzami (prof. Michał Głowacki, dr Krzysztof Kuźmicz, dr Aleksandra Chmielewska, dr Nikodem Sarna, red. Paweł Siwek) dyskutowano o przyszłości mediów. Poruszono takie zagadnienia jak: główne zagrożenia dla wolności mediów oraz rola edukacji medialnej w promowaniu wolnych mediów. Omówiono również przyszłe modele biznesowe, które mogą zapewnić niezależność mediów. Prof. Doliwa mówiła także o roli i znaczeniu mediów obywatelskich w systemie medialnym i potrzebie zmiany zapisów w zakresie trzeciego sektora medialnego – mediów obywatelskich w ustawie o radiofonii i telewizji.
Patronem wydarzenia był dziennik „Rzeczpospolita”.